PM2100-271K-RC
Bourns Inc.
型号:
PM2100-271K-RC
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 270UH 3.4A 82 MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3.4 A
Shielding Unshielded
Size / Dimension 1.200" L x 1.000" W (30.48mm x 25.40mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
DC Resistance (DCR) 82mOhm Max
Series PM2110
Inductance 270 µH