PM32-470M-RC
Bourns Inc.
型号:
PM32-470M-RC
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 47UH 360MA 1.27OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 400mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 23 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 360 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.110" W (3.00mm x 2.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.27Ohm Max
Series PM32
Inductance 47 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 17MHz