PM3340-102M
Bourns Inc.
型号:
PM3340-102M
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 1MH 100MA 2 OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 800mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 100 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.512" L x 0.402" W (13.00mm x 10.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2Ohm Max
Series PM3340
Inductance 1 mH