PM3602-250-B
Bourns Inc.
型号:
PM3602-250-B
品牌:
Bourns Inc.
描述:
INDUCT ARRAY 2 COIL 250UH SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) - Parallel 1.19Ohm Max
Tolerance ±20%
Shielding Unshielded
Size / Dimension 0.452" L x 0.354" W (11.48mm x 8.99mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Number of Coils 2
DC Resistance (DCR) - Series 4.76Ohm Max
Inductance - Connected In Series 1 mH
Ratings -
Series PM3600
Package / Case Nonstandard
Current Rating - Series 170 mA
Current Rating - Parallel 330 mA
Mfr Bourns Inc.
Height 0.225" (5.72mm)
Package Bulk
Inductance - Connected In Parallel 250 µH