PM3604-10-RC
Bourns Inc.
型号:
PM3604-10-RC
描述:
INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
库存 : 705
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) - Parallel 28mOhm Max
Tolerance ±20%
Shielding Unshielded
Size / Dimension 0.550" L x 0.452" W (13.97mm x 11.48mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Number of Coils 2
DC Resistance (DCR) - Series 110mOhm Max
Inductance - Connected In Series 40 µH
Package / Case Nonstandard
Current Rating - Series 1.35 A
Current Rating - Parallel 2.7 A
Mfr Bourns Inc.
Height 0.265" (6.73mm)
Package Tape & Reel (TR)
Inductance - Connected In Parallel 10 µH