PM3604-33-B
Bourns Inc.
型号:
PM3604-33-B
描述:
INDUCT ARRAY 2 COIL 33UH SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) - Parallel 78mOhm Max
Tolerance ±20%
Shielding Unshielded
Size / Dimension 0.550" L x 0.452" W (13.97mm x 11.48mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Number of Coils 2
DC Resistance (DCR) - Series 310mOhm Max
Inductance - Connected In Series 132 µH
Package / Case Nonstandard
Current Rating - Series 800 mA
Current Rating - Parallel 1.6 A
Mfr Bourns Inc.
Height 0.265" (6.73mm)
Package Bulk
Inductance - Connected In Parallel 33 µH