PM42S-8R2-RC
Bourns Inc.
型号:
PM42S-8R2-RC
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 8.2UH 1.4A 135MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 7 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.189" L x 0.189" W (4.80mm x 4.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 135mOhm Max
Series PM42S
Inductance 8.2 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 40MHz