PM54-180M-RC
Bourns Inc.
型号:
PM54-180M-RC
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 18UH 1.25A 150MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.5A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 30 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.25 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 150mOhm
Series PM54
Inductance 18 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 18MHz