PM628S-270-RC
Bourns Inc.
型号:
PM628S-270-RC
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 27UH 1.2A 130 MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 9 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.268" L x 0.268" W (6.80mm x 6.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max
Series PM628S
Inductance 27 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 19MHz