PM74S-180N
Bourns Inc.
型号:
PM74S-180N
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FIXED IND 18UH 1.29A 100MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.193" (4.90mm)
Tolerance -15%, +25%
Current Rating (Amps) 1.29 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Series PM74S
Inductance 18 µH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 19MHz