Nexperia USA Inc.
型号:
PMBT2222AYSX
封装:
6-TSSOP
批次:
-
描述:
TRANS NPN 40V 0.6A 6TSSOP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.361
$0.361
10
$0.2964
$2.964
100
$0.15694
$15.694
500
$0.103265
$51.6325
1000
$0.070224
$70.224
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 300MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 600mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1V @ 50mA, 500mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 40V |
| Supplier Device Package | 6-TSSOP |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Transistor Type | 2 NPN (Dual) |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Power - Max | 550mW |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 10nA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 75 @ 10mA, 10V |
| Base Product Number | PMBT2222 |