Nexperia USA Inc.
型号:
PMBT3946YPN,125
封装:
6-TSSOP
批次:
-
描述:
TRANS NPN/PNP 40V 0.2A 6TSSOP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.342
$0.342
10
$0.28025
$2.8025
100
$0.14877
$14.877
500
$0.097869
$48.9345
1000
$0.066548
$66.548
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 300MHz, 250MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 200mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 300mV @ 5mA, 50mA / 400mV @ 5mA, 50mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 40V |
| Supplier Device Package | 6-TSSOP |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Transistor Type | NPN, PNP |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Power - Max | 350mW |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 50nA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 10mA, 1V |
| Base Product Number | PMBT3946 |