首页 / 无刷直流风扇(BLDC) / PMD2408PMB1-A (2).GN.IP55
minImg
PMD2408PMB1-A (2).GN.IP55
Sunon Fans
型号:
PMD2408PMB1-A (2).GN.IP55
品牌:
Sunon Fans
描述:
FAN AXIAL 80X38MM 24VDC WIRE
用户指南
Air Flow 84.1 CFM (2.35m³/min)
Noise 55.2dB(A)
Ingress Protection IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) 0.400A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Voltage Range 10 ~ 27.6VDC
Product Status Active
RPM 5700 RPM
Mfr Sunon Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Auto Restart, Locked Rotor Protection
Width 38.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.740 in H2O (184.3 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, CUR, TUV, UL
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. -
Series PMD
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Power (Watts) 9.6 W