首页 / 单二极管 / PMEG100T20ELXDX
minImg
PMEG100T20ELXDX
Nexperia USA Inc.
型号:
PMEG100T20ELXDX
封装:
SOD323HP
描述:
DIODE SCHOTTKY 100V 2A SOD323HP
库存 : 3402
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 6 ns
Capacitance @ Vr, F 120pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD323HP
Current - Reverse Leakage @ Vr 600 nA @ 100 V
Series -
Package / Case 2-SMD, Flat Lead
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 880 mV @ 2 A
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 2A
Operating Temperature - Junction 175°C