Nexperia USA Inc.
型号:
PMEG100V100ELPEZ
封装:
CFP15B
批次:
-
描述:
DIODE SCHOTTKY 100V 10A CFP15B
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.665
$0.665
10
$0.5738
$5.738
100
$0.397195
$39.7195
500
$0.331854
$165.927
1000
$0.282435
$282.435
2000
$0.251541
$503.082
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 11 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 276pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | CFP15B |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 800 nA @ 100 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 850 mV @ 10 A |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 10A |
| Operating Temperature - Junction | 175°C |