Nexperia USA Inc.
型号:
PMEG150G20ELRX
封装:
SOD-123W
批次:
-
描述:
PMEG150G20ELR/SOD123W/SOD2
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.418
$0.418
10
$0.32395
$3.2395
100
$0.194275
$19.4275
500
$0.179911
$89.9555
1000
$0.122341
$122.341
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 14 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 70pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOD-123W |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 30 nA @ 150 V |
| Series | - |
| Package / Case | SOD-123W |
| Technology | SiGe (Silicon Germanium) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 850 mV @ 2 A |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 150 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 2A |
| Operating Temperature - Junction | 175°C |
| Base Product Number | PMEG150 |