Nexperia USA Inc.
型号:
PMEG2005EJ,115
封装:
SOD-323F
批次:
-
描述:
DIODE SCHOTTKY 20V 500MA SOD323F
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.4085
$0.4085
10
$0.3097
$3.097
100
$0.193135
$19.3135
500
$0.132126
$66.063
1000
$0.101631
$101.631
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Capacitance @ Vr, F | 66pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOD-323F |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200 µA @ 20 V |
| Series | - |
| Package / Case | SC-90, SOD-323F |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 390 mV @ 500 mA |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 20 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 500mA |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Base Product Number | PMEG2005 |