PMEG3002EEFZ
Nexperia USA Inc.
型号:
PMEG3002EEFZ
封装:
DFN0603-2
描述:
PMEG3002EEF/SOD972/DFN0603
库存 : 69280
用户指南
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr) 2 ns
Capacitance @ Vr, F 7pF @ 10V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DFN0603-2
Current - Reverse Leakage @ Vr 2.1 µA @ 30 V
Series -
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 520 mV @ 200 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 200mA
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)