首页 / 单二极管 / PMEG4005EPK,315
minImg
PMEG4005EPK,315
Nexperia USA Inc.
型号:
PMEG4005EPK,315
封装:
DFN1608D-2
描述:
DIODE SCHOT 40V 500MA DFN1608D-2
库存 : 32635
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 2 ns
Capacitance @ Vr, F 30pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DFN1608D-2
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 10 V
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case 2-XDFN
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 590 mV @ 500 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 500mA
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)