Nexperia USA Inc.
型号:
PMEG4015EPK,315
封装:
DFN1608D-2
批次:
-
描述:
DIODE SCHOTT 40V 1.5A DFN1608D-2
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.437
$0.437
10
$0.32395
$3.2395
100
$0.183445
$18.3445
500
$0.121467
$60.7335
1000
$0.093128
$93.128
2000
$0.080988
$161.976
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 90pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DFN1608D-2 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 10 V |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package / Case | 2-XDFN |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 610 mV @ 1.5 A |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 40 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 1.5A |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Base Product Number | PMEG4015 |