Nexperia USA Inc.
型号:
PMEG6002ELDYL
封装:
DFN1006D-2
批次:
-
描述:
DIODE SCHOT 60V 200MA DFN1006D-2
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.3515
$0.3515
10
$0.2622
$2.622
100
$0.148295
$14.8295
500
$0.098211
$49.1055
1000
$0.075297
$75.297
2000
$0.065474
$130.948
5000
$0.058928
$294.64
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4.5 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 20pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DFN1006D-2 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 60 V |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package / Case | 2-XDFN |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 600 mV @ 200 mA |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 60 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 200mA |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
| Base Product Number | PMEG6002 |