PMH0805-301
Bourns Inc.
型号:
PMH0805-301
品牌:
Bourns Inc.
描述:
FERRITE BEAD 300 OHM 0805 1LN
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 150mOhm
Impedance @ Frequency 300 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.035" (0.90mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series PMH
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 1A