Nexperia USA Inc.
型号:
PNE20060CPE-QZ
封装:
CFP15B
批次:
-
描述:
HYPERFAST/ULTRAFAST RECOVERY REC
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.798
$0.798
10
$0.69445
$6.9445
100
$0.480605
$48.0605
500
$0.401546
$200.773
1000
$0.341734
$341.734
2000
$0.304361
$608.722
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 30 ns |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | CFP15B |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 200 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 940 mV @ 3 A |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 3A |
| Operating Temperature - Junction | 175°C |