PNG.1B.303.CYMD62
LEMO
型号:
PNG.1B.303.CYMD62
品牌:
LEMO
描述:
LBR KEYG 3C CHR 6.2MM D
用户指南
Cable Opening 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 12A
Contact Finish Thickness - Mating 5.90µin (0.150µm)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 303
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr LEMO
Contact Material Bronze
Features Backshell, Lanyard
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C