PNP1WVJR-73-0R27
YAGEO
型号:
PNP1WVJR-73-0R27
品牌:
YAGEO
封装:
Axial
描述:
RES 0.27 OHM 5% 1W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 0.169" Dia x 0.394" L (4.30mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 270 mOhms
Series PNPV
Power (Watts) 1W