PNP5WVJT-73-68R
YAGEO
型号:
PNP5WVJT-73-68R
描述:
RES 68 OHM 5% 5W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.295" Dia x 0.669" L (7.50mm x 17.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 68 Ohms
Series PNPV
Power (Watts) 5W