Switch Components
型号:
PP-1A-DC-7-M
封装:
-
批次:
-
描述:
HEAVY DUTY PUSH-PULL OFF-ON
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$9.2815
$9.2815
10
$8.88345
$88.8345
25
$8.3505
$208.7625
50
$8.0313
$401.565
100
$7.4803
$748.03
250
$6.8552
$1713.8
500
$6.23675
$3118.375
1000
$5.7095
$5709.5
请发送询价,我们将立即回复。

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Ingress Protection | - |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Actuator Type | Round, Button |
| Current Rating (Amps) | 75A (DC) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 12.20mm Dia |
| Circuit | SPST |
| Mechanical Life | 10,000 Cycles |
| Mounting Type | Panel Mount, Rear |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | PP |
| Type | Standard |
| Voltage Rating - DC | 12 V |
| Switch Function | On-Off |
| Electrical Life | 6,000 Cycles |
| Mfr | Switch Components |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Silver |
| Base Product Number | PP-1A-D |