PPB2202470KHL
Nichicon
型号:
PPB2202470KHL
品牌:
Nichicon
描述:
CAP FILM 0.047UF 10% 2KVDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 0.965" (24.50mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Size / Dimension 1.260" L x 0.591" W (32.00mm x 15.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series PPB
Voltage Rating - DC 2000V (2kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 700V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.047 µF