PPTE3000AP5VDC-E024
Honeywell Aerospace
型号:
PPTE3000AP5VDC-E024
描述:
TRANSDUCER PREC PRESSURE
用户指南
Operating Pressure 3000PSI (20684.27kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog, RS-485
Termination Style Cable
Port Size Female - 1/4" (6.35mm) NPT
Port Style Threaded
Product Status Obsolete
Pressure Type Absolute
Supplier Device Package -
Series PPTE
Accuracy ±0.24%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 6V ~ 30V
Output 0 V ~ 5 V