PPTR0300GP5VB-R022
Honeywell Aerospace
型号:
PPTR0300GP5VB-R022
描述:
TRANSDUCER PREC PRESSURE
用户指南
Operating Pressure 300PSI (2068.43kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Industrial Automation
Output Type Analog, RS-485
Termination Style Connector
Port Size Female - 1/4" (6.35mm) NPT
Port Style Threaded
Product Status Obsolete
Pressure Type Vented Gauge
Supplier Device Package -
Series PPTR
Accuracy ±0.24%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 6V ~ 30V
Output 0 V ~ 5 V