PQ025EZ01ZZH
Sharp Microelectronics
型号:
PQ025EZ01ZZH
封装:
SC-63
描述:
IC REG LINEAR 2.5V 1A SC63
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 2 mA
Output Type Fixed
PSRR 60dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 10V
Number of Regulators 1
Current - Output 1A
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SC-63
Series -
Control Features Enable
Package / Case TO-252-6, DPak (5 Leads + Tab)
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Sharp Microelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V