PQA30-D48-S3-D
CUI Inc.
型号:
PQA30-D48-S3-D
品牌:
CUI Inc.
描述:
DC DC CONVERTER 3.3V 30W
用户指南
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 6A
Voltage - Input (Min) 36V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 87%
Mfr CUI Inc.
Features Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency EN
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.47" H (50.8mm x 25.4mm x 11.8mm)
Number of Outputs 1
Series PQA30-D (30W)
Power (Watts) 30 W