PQM3-D24-S15-M
CUI Inc.
型号:
PQM3-D24-S15-M
品牌:
CUI Inc.
描述:
DC DC CONVERTER 15V 3W
用户指南
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 200mA
Supplier Device Package -
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 16-SMD Module, 6 Leads
Efficiency 80%
Mfr CUI Inc.
Features SCP
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency EN
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.94" L x 0.54" W x 0.31" H (23.9mm x 13.7mm x 8.0mm)
Number of Outputs 1
Series PQM3-M (3W)
Power (Watts) 3 W