PQZ6-Q24-S12-D
CUI Inc.
型号:
PQZ6-Q24-S12-D
品牌:
CUI Inc.
描述:
DC DC CONVERTER 12V 6W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 12V
Size / Dimension 1.26" L x 0.79" W x 0.43" H (32.0mm x 20.0mm x 10.8mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 500mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series PQZ6-D (6W)
Power (Watts) 6 W
Type Isolated Module
Package / Case 24-DIP Module, 8 Leads
Efficiency 87%