首页 / 通孔式电阻器 / PR03000201503JAC00
minImg
PR03000201503JAC00
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
PR03000201503JAC00
描述:
RES 150K OHM 3W 5% AXIAL
库存 : 10184
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.657" L (5.20mm x 16.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 150 kOhms
Series PR03
Power (Watts) 3W