PR1-120-JBW
RCD Components
型号:
PR1-120-JBW
封装:
Axial
描述:
RES 12 OHM 5% 1W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.225" Dia x 0.598" L (5.72mm x 15.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 12 Ohms
Series PR
Power (Watts) 1W