PRG.M1.4GL.LC52G
LEMO
型号:
PRG.M1.4GL.LC52G
品牌:
LEMO
描述:
CONN RCPT FMALE 14P SOLDER CUP
用户指南
Cable Opening 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Backshell Material, Plating Polysulfone (PSU)
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 2A
Contact Finish Thickness - Mating -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert M14
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Mfr LEMO
Contact Material -
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Plastic
Operating Temperature -50°C ~ 150°C