PRNF14FTD2K21
Stackpole Electronics Inc
型号:
PRNF14FTD2K21
封装:
Axial
描述:
RES 2.21K OHM 1% 1/4W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.21 kOhms
Series RNF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W