Nexperia USA Inc.
型号:
PRTR5V0U2AX,235
封装:
SOT-143B
批次:
-
描述:
TVS DIODE 5.5VWM SOT143B
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.6365
$0.6365
10
$0.5415
$5.415
100
$0.40413
$40.413
500
$0.317528
$158.764
1000
$0.245356
$245.356
2000
$0.223716
$447.432
5000
$0.210188
$1050.94
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | - |
| Applications | Automotive |
| Capacitance @ Frequency | 1.8pF @ 1MHz |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power - Peak Pulse | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-143B |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Type | Steering (Rail to Rail) |
| Package / Case | TO-253-4, TO-253AA |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5.5V (Max) |
| Unidirectional Channels | 2 |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | Yes |
| Base Product Number | PRTR5V0U2 |