首页 / 陶瓷电容器 / PS0040BE24033BF1
minImg
PS0040BE24033BF1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
PS0040BE24033BF1
描述:
CAP CER 24PF 5KV R7 DISK
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) 0.827" (21.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 5000V (5kV)
Temperature Coefficient R7
Size / Dimension 1.772" Dia (45.00mm)
Mounting Type Requires Holder
Product Status Active
Ratings -
Series PS
Thickness (Max) -
Package / Case Disk, Metal Fitting - Threaded
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 24 pF