Renesas Electronics America Inc
型号:
PS2561DL1-1Y-W-A
封装:
4-DIP
批次:
-
描述:
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.7885
$0.7885
10
$0.5111
$5.111
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 110°C |
| Input Type | DC |
| Current Transfer Ratio (Max) | 260% @ 5mA |
| Rise / Fall Time (Typ) | 3µs, 5µs |
| Output Type | Transistor |
| Voltage - Isolation | 5000Vrms |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | 80V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 4-DIP |
| Series | NEPOC |
| Package / Case | 4-DIP (0.400", 10.16mm) |
| Number of Channels | 1 |
| Current Transfer Ratio (Min) | 130% @ 5mA |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.2V |
| Package | Tube |
| Current - Output / Channel | 50mA |
| Turn On / Turn Off Time (Typ) | - |
| Vce Saturation (Max) | 300mV |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 40 mA |
| Base Product Number | PS2561 |