首页 / 滑动电位计 / PS30M-0PC1FAR20KN
minImg
PS30M-0PC1FAR20KN
TT Electronics/BI
型号:
PS30M-0PC1FAR20KN
描述:
SLIDE POT 20K OHM 0.05W TOP 30MM
用户指南
Fader Type Dual
Tolerance ±20%
Size / Dimension Rectangular - 1.772" L x 0.354" W x 0.276" H (45.00mm x 9.00mm x 7.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Resistance 20 kOhms
Series PSxxM
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Travel Range 30mm