PS45-10MC1BR10K
TT Electronics/BI
型号:
PS45-10MC1BR10K
描述:
SLIDE POT 10K OHM 0.25W TOP 45MM
用户指南
Fader Type Standard
Tolerance ±20%
Size / Dimension Rectangular - 2.362" L x 0.354" W x 0.256" H (60.00mm x 9.00mm x 6.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Series PSxx
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Travel Range 45mm