PS60-10MC1BR5K
TT Electronics/BI
型号:
PS60-10MC1BR5K
描述:
SLIDE POT 5K OHM 0.2W TOP 60MM
用户指南
Fader Type Standard
Tolerance ±20%
Size / Dimension Rectangular - 2.953" L x 0.354" W x 0.256" H (75.00mm x 9.00mm x 6.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Resistance 5 kOhms
Series PSxx
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Travel Range 60mm