PSAC60M-240-R-CN2
Phihong USA
型号:
PSAC60M-240-R-CN2
描述:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 60W
用户指南
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Negative Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Approval Agency cULus, IEC
Input Connector IEC 320-C6
Size / Dimension 5.12" L x 2.36" W x 1.30" H (130.0mm x 60.0mm x 32.0mm)
Product Status Active
Weight 0.673 lb (305.27 g)
Current - Output (Max) 2.5A
Series PSAC60M (60W)
Power (Watts) 60 W
No Load Power Consumption 500mW (Max)
Cord Length 47.2" (1.20m)
Region Utilized International
Efficiency Level VI
Voltage - Output 24V
Standard Number 60950-1
Mfr Phihong USA
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC