PSB1704200KJS
Nichicon
型号:
PSB1704200KJS
品牌:
Nichicon
描述:
CAP FILM 2UF 10% 700VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Size / Dimension 1.673" L x 1.102" W (42.50mm x 28.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.2 mOhms
Series PSB
Voltage Rating - DC 700V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 420V
Mfr Nichicon
Capacitance 2 µF