PSB2302470KHL
Nichicon
型号:
PSB2302470KHL
品牌:
Nichicon
描述:
CAP FILM 0.047UF 10% 3KVDC RAD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 1.299" (33.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Size / Dimension 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 14 mOhms
Series PSB
Voltage Rating - DC 3000V (3kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 750V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.047 µF