PSD-45A-12
MEAN WELL USA Inc.
型号:
PSD-45A-12
描述:
DC/DC CONVERTER 12V 30W
用户指南
Operating Temperature -10°C ~ 60°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency CB, CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 2.99" W x 1.18" H (127.0mm x 76.0mm x 30.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9.2V
Series PSD-45 (45W)
Power (Watts) 30W
Type Open Frame
Efficiency 78%