PSK-S25D-9
CUI Inc.
型号:
PSK-S25D-9
品牌:
CUI Inc.
描述:
AC/DC CONVERTER 9V 23W
用户指南
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 2.5A
Line Regulation ±0.5%
Package / Case 9-DIP Module, 6 Leads
Efficiency 81%
Mfr CUI Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CB Scheme, IEC, UL
Voltage - Output 1 9V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.76" L x 1.89" W x 0.93" H (70.0mm x 48.0mm x 23.5mm)
Number of Outputs 1
Series PSK-S25D (25W)
Power (Watts) 23 W
Type Enclosed
Standard Number 62368-1
Load Regulation ±1%