PSR1.0-1P2
P-DUKE Technology, Inc.
型号:
PSR1.0-1P2
描述:
DC DC CONVERTER 1.2V 1.2W
用户指南
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Current - Output (Max) 1A
Supplier Device Package -
Voltage - Input (Min) 4.6V
Package / Case 3-SIP Module
Efficiency 74%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Standby Output
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 1.2V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.46" L x 0.30" W x 0.40" H (11.7mm x 7.5mm x 10.1mm)
Number of Outputs 1
Series PSR1.0 (1W)
Power (Watts) 1.2 W